autorska galeria sztuki, galeria sztuki śląsk, fabryka wstążki

 

Autorska galeria sztuki w Imielinie na Śląsku? Pomysł początkowo wydawał się śmiały. Jednak niezwykła charyzma Anny Marii Rusinek sprawiła, że jest to miejsce tętniące radością tworzenia oraz płaszczyzna współtworzenia sztuki przez artystkę i odbiorców. To przecież tylko kilkanaście kilometrów od Katowic i Tychów. Dziś – obok stałych bywalców – równie chętnie przyjeżdżają tu mieszkańcy takich miast jak Kraków czy Wrocław. 

Galeria malarstwa i rzeźby Anny Marii Rusinek nosi oficjalną nazwę: Fabryka Wstążki. Jest w tym mianie wspomnienie industrialnych klimatów obecnych na pierwszych obrazach artystki oraz nawiązanie do subtelności kobiecych ciał i lekkości kolorowych płatków kwiatów.

 

galeria rzeźby, galeria malarstwa,

 

Stała ekspozycja obejmuje kilkadziesiąt obrazów (w tym malarstwo wielkoformatowe): portrety, akty kobiece, pejzaże i martwe natury. Przede wszystkim podziwiać można płótna o tematyce muzycznej – kobiety grające na różnorodnych instrumentach już dawno stały się znakiem rozpoznawczym obrazów Anny Marii Rusinek.

W różnych zakątkach galerii czekają na widza roztańczone rzeźby ceramiczne. Na miejscu można nie tylko zajrzeć do otwartej pracowni i podejrzeć proces twórczy. Genius loci sprzyja długim rozmowom o sztuce w każdym jej przejawie. Można także zakupić bezpośrednio u twórcy wybrane obrazy czy zapozować do portretu na zamówienie. 

 

galeria sztuki katowice, galeria sztuki kraków  

 

r