Oprawa obrazów

Do każdego obrazu wybieram ramę indywidualnie. Każda praca bez względu na to czy jest to obraz na płótnie, czy na papierze (akwarela, grafika), czy zdjęcie zasługuje na właściwą, przemyślaną oprawę.

Rama powinna być wykonana do konkretnej pracy, aby dopasować właściwy wymiar i pasujący kolor.

Oprawa obrazów koszt

Koszt oprawy – związany jest ściśle z kosztami użytych materiałów. Oprawa obrazu  na blejtramie to koszt tylko i wyłącznie ramy. Natomiast prace na papierze: grafiki, zdjęcia,  akwarele wymagają nie tylko ramy, ale również szyby, passe-partout, zaplecka, są to dodatkowe elementy wpływające na koszty związane z oprawą.

Jak wybrać ramę do obrazu?

Jeżeli kompozycja obrazu ma „zimne kolory” to najlepiej pasują srebrne, zmatowione nie błyszczące kolory. Do „ciepłych kolorów” obrazu zawsze pasują wszystkie odcienie złota.

Do obrazów nowoczesnych wybieram zazwyczaj płaskie, geometryczne profile ram. Do obrazów tradycyjnych sugerowałabym tradycyjne ramy z głębią, a najlepszymi kolorami to różne odcienie złota. Koszt oprawy obrazu zależy od szerokości profilu ramy, producenta i technologii wytworzenia. Ceny zaczynają się już od 30 zł. za metr.

Ramy są wykonane z drewna i mogą być okleinowane, bejcowane czy też zdobione i złocone szlag metalem

Próbnik ram